środa, 9 lipca 2014

Czytajmy dzieciom!

O tym, jak ważne jest czytanie dzieciom, nawet tym najmłodszym, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. A już na pewno nie trzeba przekonywać o tym uczestniczek spotkania Olsztyńskich Blogerek, które odbyło się 29 czerwca 2014 roku.

Pyszne ciasteczka upieczone przez organizatorki spotkania

Kiedy Ola, jedna z organizatorek, zaprosiła mnie na to spotkanie, nie byłam w stanie odmówić. Obok spotkania pod hasłem "Czytajmy dzieciom!" nie mogłam przecież przejść obojętnie. Sama często siedzę z nosem w książce i próbuję zarazić Dziubdziuba (na razie dość skutecznie) tą miłością do książek. Zatem spotkanie z dziewczynami, które "mają tak samo", było po prostu oczywiste. Nie wiedziałam czego się spodziewać po takim spotkaniu. I może to dobrze, bo na nic się nie nastawiałam, a dzięki temu czerpałam pełnymi garściami.

Spotkanie odbyło się w bardzo klimatycznym miejscu - pubie Cudne manowce i było bardzo... nieoficjalne, mimo bardzo oficjalnego programu, którego nomen omen nawet się nie trzymałyśmy.

Cudne Manowce

Na początek przedstawicielka firmy Soraya opowiedziała nam o nowościach kosmetycznych, dzięki którym będziemy wiecznie piękne i młode (to chyba nie podlega żadnej dyskusji, a kosmetyki mogą nam w tym co najwyżej odrobinkę pomóc).


Później Pani Jolanta Karwowska z Fundacji Festina Lente przedstawiła nam bardzo ciekawy portal czytelniczy dla dzieci iczytam.pl. Można tam znaleźć polską i zagraniczną klasykę literatury dziecięcej i oparte na niej gry i zabawy edukacyjne. Nie ulega wątpliwości, że jest to najlepszy, jaki można sobie wyobrazić, sposób wykorzystania internetu przez najmłodszych.

Pani Jolanta Karwowska

Testowanie portalu iczytam.pl

Kolejną atrakcją spotkania była rozmowa z naszą lokalną, olsztyńską pisarką Agnieszką Kacprzyk, która zaprezentowała nam swoją pierwszą książkę dla dzieci i opowiedziała o swoich perypetiach wydawniczych.

Agnieszka Kacprzyk...

...i jej książka

Gdy mamusie prowadziły niezmiernie poważne dyskusje o literaturze dziecięcej, pociechy nie miały czasu się nudzić. Atrakcje dla nich zapewniała animatorka z Happy Moments.

Tworzymy motylki

Na rozmowach o książkach dla dzieci i dla dorosłych, o życiu i śmierci i o tym jak o niej mówić z najmłodszymi, minęło pół niedzieli. I naprawdę nie był to czas stracony. Bawiłam się doskonale, dzięki grupie czternastu dziewczyn, dla których ważne jest to samo, co dla mnie, czyli dzieciaki i ich zdrowy, szczęśliwy rozwój. A że dzieciństwo bez bajek, baśni i opowiadań jest niepełne, to odkrywanie nowych przestrzeni literatury dziecięcej i wymiana poglądów na ten temat wśród mam jest ważną częścią wychowania.
Każda z nas wyszła ze spotkania z nowymi doświadczeniami, ale też z naręczem podarków od sponsorów. Nasze domowe biblioteczki powiększyły się o bardzo pokaźny zbiór książek dla nas i naszych pociech. A że nie samą literaturą człowiek żyje, w torbach znalazły się również zestawy kosmetyków, dzięki którym będziemy mogły zadbać również o nasze ciała.

Prezenty

Dziękuję Wam dziewczyny za wspaniałą, wspólną niedzielę i już teraz z niecierpliwością czekam na następną.

Szczególne podziękowania należą się Oli z Rodzinka z innego świata i Sylwii z Jej cały świat, bo tylko dzięki ich zaangażowaniu i determinacji mogłyśmy się spotkać w takiej formie. Napracowałyście się dziewczyny!

Ola i Sylwia

A oto uczestniczki Spotkania Olsztyńskich Blogerek "Czytajmy dzieciom!": 

Uczestniczki w komplecie

Partnerami i sponsorami naszego niedzielnego spotkania byli:  
Happy Moments, Cudne Manowce, Soraya, Eveline Cosmetics, Carmex, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Ovo, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Znak Emotikon, Wydawnictwo Muza, Wydawnictwo CoJaNaTo, Wydawnictwo Egmont, Papilon, Zakamarki, Wydawnictwo Ene Due Rabe, Fundacja Festina Lente, iczytam.pl, Meaada Hand Made, Kolorowanka

Autorkami zdjęć są Asia, Ola i Sylwia.

1 komentarz: