wtorek, 20 stycznia 2015

Blogowe MUMy znów razem! MUM bloga vol. 2...

W takim blogowym kubku herbatka smakuje znacznie lepiej!
W pewien grudniowy dzień, w zaciszu restauracji U artystów, spotkały się blogowe MUMy. Po raz drugi, ale na pewno nie po raz ostatni. Spotkały się, by porozmawiać, wymienić doświadczeniami i blogowymi i mamowymi (tych ostatnich było znacznie więcej). Spotkały się, by spędzić znów wspólnie kilka miłych godzin. Blogowe MUMy, jak na mamy przystało, w większości zjawiły się na spotkaniu w towarzystwie swoich pociech i dzięki temu było dodatkowo tłoczno, gwarno i wesoło. Na szczęście na brak miejsca nikt nie narzekał, bo pub U Artystów, udostępnił im całe piętro lokalu. Dzieci miały do dyspozycji cały pokój wypełniony atrakcjami specjalnie dla nich, a przygotowanymi przez animatorów z Grupy Happy.

Najmłodsi przy wspólnej zabawie
Kiedy najmłodsi zajmowali się dekorowaniem pierniczków albo słuchaniem bajek, mamy miały czas dla siebie nawzajem. Przy pysznych przekąskach i słodkościach dyskutowały na niezliczone tematy, głównie oczywiście z gatunku "tych babskich".

Pyszności...
I znów pyszności...
Wzięły też udział w interaktywnym pokazie możliwości kulinarnych garnków firmy Zepter i panów, którzy te garnki prezentowali. Trzeba przyznać, że zarówno garnki, jak i panowie spisali się na medal, bo przyrządzone przez nich dania były smaczne i zdrowe.

Prezentacja...
Niezapomniany widok - mężczyzna z garnkiem w ręku...
...przygotowujący kolejne pyszności...
Najciekawszym punktem programu były krótkie warsztaty fotograficzne poprowadzone przez Magdę Sulwińską. W sposób prosty i przystępny dla kompletnych laików, Magda opowiedziała o tajnikach czułości ISO, głębi ostrości, przesłony, ekspozycji i innych podobnie trudnych pojęć. Dała kilka rad, jak zacząć swoją przygodę z fotografią - wcale nie od najdroższej i najbardziej rozbudowanej lustrzanki...

"Hmmm. No i jak to było z tą przesłoną?"
Była też loteria i prezenty, które przypadły do gustu chyba każdej uczestniczce.

Prezenty...
...prezenty...
...i jeszcze raz prezenty!
I ja tam byłam... Miodu i wina, co prawda nie piłam (bo nie było), ale bawiłam się doskonale. Największą radość sprawiły mi warsztaty prowadzone przez Magdę. Zaraziła mnie fotografowaniem i dzięki niej, zamierzam się w to trochę zagłębić. Może aparatu nie mam najlepszego, ale... od czegoś trzeba zacząć... Na razie muszę trochę o tym poczytać i spróbować popraktykować. Spotkanie Olsztyńskich Blogerek, jak zwykle okazało się strzałem w dziesiątkę. Naładowało mnie pozytywną energią i pozwoliło oderwać się od codzienności.

Dyskusje...
...opowieści...
..."ploteczki".
Dziękuję Ola i Sylwia za profesjonalną organizację, a wszystkim blogowym MUMom za cudne wspólne chwile!

A oto pełna lista partnerów, bez których nasze spotkanie na pewno nie byłoby takie samo:
Restauracja U artystów, Grupa Happy, Fotografia Magdalena Sulwińska, Złoty Klucz, Zepter, Tołpa, Pollena, Kartoniaki, SzataNet, Bandi, Hally Design, Egmont, BlueBalloon, Wydawnictwo Tamaryn, Aquadiver, BamBooko, Mały Genius, Mamania, Pat&Rub, Printu, Gaga, Mama i Ja, Lagenko


1 komentarz: